MKDNews.com

Осуденици на 40 години затвор за Диво Насеље се напаѓачите на Јанакиески и Ристовски

Осуденици на 40 години затвор за Диво Насеље се напаѓачите на Јанакиески и Ристовски
февруари 22
06:38 2019

Инциденти во затворот во Шутка, поранешните министри Миле Јанакиевски и Спиро Ристовски, жртви на физички напад во дворот на затворот.

По нанасените повреди Јанакиевски беше пренесен во градската општа болница 8 Септември , каде беше хостпитализиран, но неколку часа вратен повторно во притвор. Ристовски пак бил прегледан во медицинскиот стационар во истражниот затвор.

Директорот на затворот Ѓоко Котевски по цел ден молк и неодговарање на телефоснките повици,  доцна вечерва реши да излезе во јавност за да се правда, вели ќе го испитале случајот,ќе воделе истрага за што се случило, иако веќе имаа испратено соопштение каде се вели дека повредените Јанакиевски и Ристовски вербално ги провоцирале напаѓачите.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести