MKDNews.com

Филипче: 13 загинати во сообраќајната несреќа кај Карпалак

Филипче: 13 загинати во сообраќајната несреќа кај Карпалак
февруари 13
20:58 2019

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва изјави дека во „8 септември“ се примени 25 пациенти, од кои 3 се полесно повредени, 4 се на интензивна нега, и 2 се за хируршка интервенција.

Во Ургентен се примени 5, од кои 3 се со полесни повреди, а еден е за операција, и последниот е во загрозувачка животна состојба.

„Вкупниот број на загинати лица е 13“, вели Филипче.

Рече дека искрено жали за несреќата, и помогнале колку што можат. Се надева дека нема да има дополнителни компликации.

Седум се починати на лице место, кажа министерот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар