MKDNews.com

Дејвид Бекам се врати во англискиот фудбал!!

Дејвид Бекам се врати во англискиот фудбал!!
февруари 17
14:21 2019

Легедарниот Дејвид Бекум купил 10 проценти од акциите на Салфорд и на тој начин им се придружил на своите екс соиграчи од Манчестер Јунајтед, браќата Невил, Ники Бат и Пол Сколс како сопственик на клубот.

Натпреварот меѓу Салфорд и Довер , Дејвид Бекам го следел од трибините на стадионот „Пенисула“.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар