MKDNews.com

Автобус се преврте кај Карпалак – има жртви и повредени

Автобус се преврте кај Карпалак – има жртви и повредени
февруари 13
20:20 2019

Тешка сообраќајна несреќа попладнево се случи во близина на Караплак на автопатот Скопје- Тетово.

Автобусот бил полн со патници. Според непотврдени информации несреќата се случила откако возачот добил инфаркт, по што изгубил контрола над автобусот. Според други непотврдени информации автобусот се превртел откако му пукнала гума.

Од МВР велат дека наскоро ќе објават и официјална информација за несреќата.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар