MKDNews.com

Интер посвети специјално видео на Пандев

Интер посвети специјално видео на Пандев
јануари 04
20:56 2019

Интер се сети на македонскиот капитен Горан Пандев, кој настапуваше во нивниот дрес и ја освои тројната титула со гигантот од Милано.

Да потсетиме, „нераѕурите“ се потсетија на моментот кога Пандев се врати во нивниот тим, па објавија специјално видео во негова чест.

Инаку, македонскиот репрезентативец во дресот на „нераѕурите“ одигра 47 натпревари и постигна пет голови.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести