MKDNews.com

Готвачи од Тајланд во Сиднеј пеат: Ти, ти, ти само ти, ти ми лежиш на срце (видео)

Готвачи од Тајланд  во Сиднеј пеат: Ти, ти, ти само ти, ти ми лежиш на срце (видео)
јануари 23
07:40 2019

Битолчанецот Иле Моша во Сиднеј е сопственик на ресторан. Во овој македонско-тајландски ресторан се служи македонска скара, но и тајландски специјалитети.

Токму готвачите кои се задолжени за таи храната направиле атмосфера која како “зараза” се шири по социјалните мрежи.

Додека ги приготвувале порциите тие ја пееле песната „Tи само ти” од Марјан Коцев, а нивната изведба ќе ве насмее до солзи.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар