MKDNews.com

Ѓоковиќ со историски триумф во Мелбурн

Ѓоковиќ со историски триумф во Мелбурн
јануари 27
20:36 2019

Во меч што траеше нешто повеќе од два часа, Ѓоковиќ победи со максимални 3-0, по сетови 6:3, 6:2 и 6:3.

Воедно, за првиот светски рекет ова беше вкупно 15. Грен слем титула.

Сега Ѓоковиќ води во меѓусебните мечеви со Надал со 28:25.

Наградниот фонд на Отвореното тениско првенство на Австралија 219 изнесуваше 44,7 милиони долари.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести