MKDNews.com

Стојанче Стоилов си отиде од „Спортист на годината“ поради двојазичност

Стојанче Стоилов си отиде од „Спортист на годината“ поради двојазичност
декември 27
07:22 2018

Легендата на Македонскиот ракомет, еден од најдобрите европски играчи Столе Стоилов на вечерашната церемонија „Спортист на годината“ демонстративно ја напуштил салата во која се одржува манифестацијата во хотелот „Александар Палас“, откако за прв пат во историјата на ова доделување на награди настанот се одвива двојазично.

Столе Стоилов демонстративно ја напуштил салата, откако манифестацијата „Спортис на годината“ за прв пат се одвива двојазично.

Социјалните мрежи вријат од позитивни реакции и честити до ракометарот, кој го прослави Македонскиот спорт.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар