MKDNews.com

Силвестер Сталоне се прости од Роки Балбоа

Силвестер Сталоне се прости од Роки Балбоа
декември 04
18:39 2018

Седумдесет и две годишниот актер Силвестер Сталоне објави во социјалните мрежи дека легендарниот Роки Балбоа го достигнал крајот на своето 40-годишно патување.

Од мизерија до гламур е приказната за Силвестер, но и за Роки Балбоа – филмскиот херој што го запознавме пред 40 години и со кого оваа година ќе се збогуваме засекогаш.

По четири децении и седум филмови, Сталоне објави дека е време да се каже збогум.

“Ми беше чест да создадам и да играм толку значаен лик, иако ми го скрши срцето, за жал, сè има цел, и што е најважно, Роки никогаш нема да умре, бидејќи тој ќе продолжи да живее во сите од нас “, пишува Сталоне.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар