MKDNews.com

Мицкоски: Ме боли и пече, на името не сакам да градам кариера!

Мицкоски: Ме боли и пече, на името не сакам да градам кариера!
декември 06
08:03 2018

Власта скапо ќе плати на следните избори, порача вечерва на протестот пред Владата лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Опозицискиот лидер рече дека власта на референдумот не добила легитимитет од народот за прекрстување на државата.

„Додека ја оцрнуваат опозицијата, спроведуваат политички прогон а криминалот расте, спротивно на војлата на народот го менуваат името, не нарекуваат народ со комлекси,. Господине Димитров ти ветувам јавно ќе му се извиниш на народот,  ќе ги исправиме неправдите, оставка на оваа влада”, порача Мицкоски вечерва.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар