MKDNews.com

Инстаграм воведе голема измена

Инстаграм воведе голема измена
декември 28
07:55 2018

,,Ми го уништивте животот” , беше еден од илјадниците коментари , откако Инстаграм воведе измени за своите корисници.

Инстаграм на крајот на годината да воведе измени на својот изглед и на главната страница на која се прегледуваат новите објави.  Наместо скролање горе/доле , воведоа листање низ објавите , лево/десно.

Тоа значи дека класичните објави на Инстаграм ќе се прегледуваат како на Инстаграм Стори со тапкање или листање. На дел од корисниците не им се допаѓа новиот стил на оваа социјална мрежа и бараат да се врати ,,старото” прегледување на објавите.

,,Ова не е добар начин да влезете во 2019 “ , ,,Ви благодарам што ми го уништивте животот” , се само некои од негативните коментари.

Некои од корисниците се уште не го добиле новиот апдејт , така што најверојатно тоа ќе се случи до крајот на денов.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести