MKDNews.com

И Бијонсе на свадбата на ќерката на најбогатиот Индиец

И Бијонсе на свадбата на ќерката на најбогатиот Индиец
декември 13
08:06 2018

Американската пејачка Бијонсе беше на свадбата на ќерката на најбогатиот Индиец Мукеш Амбани, пренесоа американските медиуми.

Иша Амбани и Ананд Пирамал, ќерка на милијардер, се венчаа во средата во Мумбаи. Прославите започнаа за време на викендот.

Бијонсе пееше на прославата во неделата во античкиот град Удаипур.

Ги изведуваше хитовите како “Crazy in love” и “Perfect”.

Потоа објави слика на Instagram со еден од нејзините костими, како и видео со извадок од нејзината изведба. Меѓу гостите беа Хилари Клинтон и многу боливудски ѕвезди.

Минатиот викенд Иша Амбани беше деверуша на свадбата на актерката Пријанка Чопра и пејачот Ник Џонас.

Мукеш Амбани е шеф на компанијата Relentions Industries, специјализирана за петрохемиската индустрија и има нето приход од 47 милијарди долари, објави Ројтерс.

Пирамидалниот клан од кој потекнува младоженецот има акции во фармацевтскиот и недвижниот бизнис. Двојката се венча во луксузен хотел на езерото Комо пред 600 гости.

Свадбените покани вклучуваа ѓердани и скапоцени камења сместени во кутии во вредност од 300.000 рупии (4236 долари).

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар