MKDNews.com

Венус Вилијамс се спогоди со семејството на починатиот човек во сообраќајка со нејзино учество

Венус Вилијамс се спогоди со семејството на починатиот човек во сообраќајка со нејзино учество
ноември 21
22:45 2018

Американската тенисерка Венус Вилијамс склучи вонсудски договор за несреќата во Флорида, објави АП. Детали за зделката не се обелоденети.

Тенисерката постигна договор со семејството на Џером Барсон, кој почина во сообраќајна несреќа во која таа учествувала. во. Договорот го објави Судот во Палм Бич (Флорида, САД). Така, семејството на Барсон, кој имаше 78 години за време на трагедијата, нема тужби за спортистот.

На 9. јуни 2017 година Вилијамс со својот автомобил удрила во друг автомобил во кој  Барсон беше патник и загина во судирот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар