MKDNews.com

Тешка сообраќајна несреќа во близина на Охрид

Тешка сообраќајна несреќа во близина на Охрид
ноември 08
08:45 2018

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на магистралниот пат Охрид – Кичево, кај селото Горенци. Според првичните неофицијални информации од увидот, во несреќата има жртва.

Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски ја потврди информацијата.

Во тек е увид a сообраќајот се одвива по една коловозна лента.

Повеќе информации се очекуваат подоцна.

Ова е втора сообраќајна несреќа во Охридско струшкиот регион со жртва за два дена.

Во судар на автомобил и автобус вчера кај Мислешево загина едно лице.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести