MKDNews.com

Едно лице повредено во пукотница во Диво Насеље (видео)

Едно лице повредено во пукотница во Диво Насеље (видео)
ноември 01
07:39 2018

Вчера вечер  се случила караница меѓу две семејства во Куманово, поточно во Диво Насеље, после која дошло и до пукање.

Епилогот е едно лице рането, и истото со тешки повреди е донесено во Клиничкиот центар во Скопје каде што му се укажува лекарска помош.

Лицето било погодено од огнено оружје, а повредени се уште неколку лица кои учествувале во оваа тепачка во која било употребено и оружје.

 

Видео: ТВ 21

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести