MKDNews.com

Девојчето кое падна во Вардар извлечено мртво

Девојчето кое падна во Вардар извлечено мртво
ноември 06
08:39 2018

Околу 22 часот, од водите на Вардар во гостиварски Балиндол било извлечено телото на седумнаестгодишното девојче, за кое претходно беше пријавено дека паднало во водите бегајќи од кучиња скитници.

Нејзиното тело го пронашле мештани, а го извлекла полицијата.

Лекарите само констатирале смрт, а полицијата изврши увид.
Како што пренесоа медиумите девојчето кое се претпоставува дека е на 17 годишна возраст , бегајќи од кучиња скитници паднало во реката.

Сведоци на трагедијата биле минувачи кои повикале помош.

Но, и покрај интензивната потрага девојчето не е спасено.

 

Девојче паданало во Вардар

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести