MKDNews.com

Уапсен најпознатиот диџеј, Дејвид Моралес

Уапсен најпознатиот диџеј, Дејвид Моралес
октомври 07
19:04 2018

Американскиот диџеј Дејвид Моралес е уапсен во Јапонија откако полицијата кај него пронашла помала количина на екстази, објавија странските медиуми.

Портпаролот на полицијата изјавил дека Моралес бил уапсен на аеродромот во Фукуока „заради прекршување на законите за контрола на наркотици и психоактивни супстанци“.

Според медиумите, во неговиот рачен багаж биле пронајдени пилули со 0,3 грама екстази. Медиумите уште објавуваат дека диџејот ги отфрла обвинувањата за криумчарење на дрога.

-Тоа не е мое, некој ми го подметнал, рекол Моралес.

Инаку Јапонија има многу рестриктивна политика во однос на дрогите.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар