MKDNews.com

Пратеник од ВМРО-ДПМНЕ му пиша на Хан: Tрпам закани, ве молам заштитете ме

Пратеник од ВМРО-ДПМНЕ му пиша на Хан: Tрпам закани, ве молам заштитете ме
октомври 09
20:14 2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на шеговит начин му одговори на изјавата на комесарот Јоханес Хан дека пратеници на ВМРО-ДПМНЕ трпат закани да не гласаат за уставни измени.

Тој на Твитер објави дека трпи „закани“ од неговата баба дека ако гласа за неуствниот договор за името „главата нема да си најдеш на раменици“ и бара ЕУ да го заштити.

 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар