MKDNews.com

Осомничениот за убиството на бугарската новинарка пуштен на слобода

Осомничениот за убиството на бугарската новинарка пуштен на слобода
октомври 10
07:36 2018

Романскиот државјанин кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова ќе биде пуштен на слобода, пренесуваат бугарските медиуми.

Тоа го изјави шефот на регионалната полиција во градот Русе, Теодор Атанасов, кој додал дека против осомничениот нема да биде подигнато обвинение.

„Нашата работа продолжува. Засега нема докази и околности кои можеме да ги објавиме. Романскиот државјанин ќе биде ослободен“, рекол Атанасов.

Бугарската полиција претходно соопшти дека го задржала на 24 часа романскиот државјанин со украинско потекло, и дека го проверува неговото алиби во врска со убиството на Маринова.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар