MKDNews.com

Напиток против камен во бубрезите

Напиток против камен во бубрезите
октомври 27
07:12 2018

Виталните функции на бубрегот можат да бидат оштетени од многу причини. Бубрежниот каменец е еден од болестите на бубрегот која е честa и погодува милиони луѓе ширум светот.

Ако сте и вие еден од овие пациенти, овој рецепт ќе ве спаси!

Состојки:

– една рака першун или лист од кориандер

– вода

 

Подготовка:

Земете ја раката листови од кориандер или першун, исецкајте ги на мали делови и ставете ги во лонец. Полијте со чиста вода и оставете да врие 10 минути. Откако ќе се олади исцедете и ставете го напитокот во чисто шише. Оставете го фрижидер да се олади.

 

Примена:

Испијте една чаша дневно и наскоро ќе ја забележите разликата. Сета сол и останати отрови ќе излезат од вашиот бубрег низ урината.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време