MKDNews.com

На продажба јакната на Мајкл Џексон

На продажба јакната на Мајкл Џексон
октомври 29
18:57 2018

Црната јакна на починатиот поп пејач , Мајкл Џексон во ноември ќе се најде на аукција и се очекува скромна цена од 100 000 долари.

Џексон , кој на јакната се потпишал со среврен фломастер , ја носел во текот на целата концертна светска турнеја од 1987 до 1989 година.

Оваа јакна е една од последните кои се продаваат на аукција , откако беше продадена црно црвената кожна јакна , која ја носеше во спотот ,,Трилер” и која во 2011 достигна цена од 1,8 милиони долари.

New Straits Times@NST_Online

The jacket, with multiple zippers, straps and buckles, is one of the late singer’s most iconic costume pieces alongside his red and black leather “Thriller” music video jacket that sold for $1.8 million at auction in 2011. https://www.nst.com.my/lifestyle/groove/2018/10/425441/michael-jacksons-bad-tour-jacket-auction 

Michael Jackson’s ‘Bad’ tour jacket up for auction

LOS ANGELES: Michael Jackson’s black “Bad” jacket that the singer wore on his first solo tour is going up for auction in November and could fetch up to $100,000.

nst.com.my

На аукцијата , која на 10 ноември ќе се одржи во ,,Хард Рок кафе” на Тајмс Сквер во Њујорк ќе се продаваат и гитари на кои свиреле Боб Дилан , Пол Макартни , Ерик Клептон и членовите на групите У2, Еџ и Боно.

Секоја од гитарите би можела да достигне цена од 20 000 до 50 000 долари.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести