MKDNews.com

Маж силувал мачка, јужноафриканската полиција го уапсила

Маж силувал мачка, јужноафриканската полиција го уапсила
октомври 29
19:03 2018

Јужноафриканската полиција уапсила маж кој бил фатен како ја силува мачката на својата сосетка.

Полицијата добила итен повик од жена која рекла дека откако чула како нејзината мачка чудно мјаука, отишла да провери што се случува и го затекнала соседот на дело.

Подоцна било утврдено дека човекот и претходно напаствувал животни низ населбата, но дека неговата партнерка нонстоп ги молела соседите да не го пријавуваат.

Несреќната мачка претрпела бројни внатрешни повреди, заради што била згрижена во здружение за спречување на насилство над животни, за да биде лекувана.

Извпор:  www.thesun.co.uk 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести