MKDNews.com

Училишната година почна со танц на шипка, директорката доби отказ (видео)

Училишната година почна со танц на шипка, директорката доби отказ (видео)
септември 05
06:32 2018

Директорката на детска градинка во кинескиот град Шенжен Каи Ронг доби отказ поради тоа што дозволила првиот ден на новата училишна година да започне со егозтичен танц.

Британскиот весник „Мирор“ пишува дека околи 500 деца од три до шетст години и нивните родители ги изненадил настапот на едвај облечена танарка која се свива околу шипка. За да ги заштитат децата, родителите со рацее им ги покривале очите.

„Не мислев ништо лошо, танчарката требаше да создаде пријатна атмосфера, но сега гледам дека тоа беше непромислена одлука и се каам“, изјавила директорката.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести