MKDNews.com

Тешка сообраќајна несреќа во Шпанија,петмина загинати , 16 повредени

Тешка сообраќајна несреќа во Шпанија,петмина загинати , 16 повредени
септември 04
06:23 2018

Несреќата се случила кога автобусот од непознати причини удрил во бетоснки столб на андвозник на автопатот Авила. Меѓу повредените е и возачот на автобусот и 10 малолетници , од кои петмина се во критична состојба.

Автобусот сообраќал на линијата меѓу местата Кудијеро и Хихон се забил во столбот до третиот ред седишта.

Несреќата се случила вчера попладне во 13.30 часот , а причината за ударот во бетонски столб , не е позната. Автобусот се забил во столбот со брзина од 80 до 90 километри на час , а претходно возачот го згрешил излезот од автопатот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести