MKDNews.com

Снег во Јужна Африка (фото)

Снег во Јужна Африка (фото)
септември 10
19:24 2018

Студениот бран донесе пад на температурите и врнежи од снег во сред септември, главно во југозападните делови на земјата.

Жителите ја фотографираа и снимаа оваа несекојдневна метеоролошка појава и објавуваат на социјалните мрежи.

Африка е позната по големата суша која го погодува континентот па септемврискиот снег ги изненади локалните жители.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар