MKDNews.com

Се продава модната куќа Версаче

Се продава модната куќа Версаче
септември 24
19:33 2018

Италијанскиот весник „Кориере дела сера“ објави денеска дека ќе се продава модната куќа Версаче, а најверојатно објавата ќе биде утре.

Повикувајќи се на неименувани извори, весникот тврди дека Донатела Версаче, сестра на покојниот Џани Версаче, свикала состанок со персоналот за утре кога треба да биде објавена продажбата на компанијата. Од компанијата одбија да ги коментираат тие информации.

Весникот додава дека брендот е проценет на две милијарди долари и оти можни купувачи се американскатѕа Мајкл Корси или јувелирската комапнија Тифани. Семејството Версаче поседуваат 80 отсто од компанијата, а останатите 20 отсто се во сопственост на американската група Блекстоун. 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести