MKDNews.com

Пожар во затворот во Идризово

Пожар во затворот во Идризово
септември 25
18:21 2018

Се запали приемното одделение во затворот „Идризово“. Пожарот кој попладнево избувнал во објектот ја зафатил кровната коснтрукција, потврди директорот на Управата за извршување санкции Јовица Стојановиќ.

Во пожарот, како што за Алфа потврдиле од противпожарната бригада нема повредени затвореници.

Триесет и седумте затвореници кои во моментот биле таму за време на пожарот, од приемното одделение биле безбедно префрлени во други простории во зградата. Бригадата за противпожарна единица на Град Скопје интервенирала со неколку возила.

Неофицијално, се претпоставува дека причина пожарот застарената електрична инсталација.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар