MKDNews.com

Починал љубовникот на принцезата Дијана поради кого ќе оставеше сѐ

Починал љубовникот на принцезата Дијана поради кого ќе оставеше сѐ
септември 11
19:07 2018

Поранешниот љубовник на принцезата Дијана, Оливер Хоаре (73), починал во Франција по повеќегодишната борба со тешката болест.

Оливер Хоаре бил трговец со уметнички дела и инаку долгогодишен пријател на принцот Чарлс, но и опсесија и голема љубов на принцезата Дијана.

Како што се шпекулира, Дијана и Оливер ја отпочнале аферата по смртта на таткото на Дијана, Ерл Спенсер, во март 1992 година.

Нивната афера завршила кога неговата сопруга се заканила со развод и тоа откако обезбедувањето на палатата наводно го пронашол Оливер полугол како се крие зад едно дрво на имотот и пуши.

Дијана ѝ се доверила на една своја пријателка дека нејзин животен сон е таа и Оливер да побегнат од сè и да одат да живеат во Италија и да уживаат.

Како што наведуваат британските медими, Дијана по завршувањето на врската го вознемирувала со телефонски повици и почнала да го прогонува. Неговата сопруга повикала полиција, бидејќи деноноќно им ѕвонел телефонот и тогаш се открило дека повеќе од 300 повици пристигнале токму од домот на Дијана. По таа случка, полицијата соопштила дека истрагата е прекината на барање на господин Оливер Хоаре.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести