MKDNews.com

Почина уште една холивудска легенда

Почина уште една холивудска легенда
септември 07
07:16 2018

На 82 годишна возраст почина Берт Рејнолдс , кој важеше за секс симбол на 70 – тите.

Берт Рејнолдс починал во болница на Флорида . Тој последните години се борел со кревкото здравје , а последен пат бил лекуван од проблеми со срцето.

Тој во 2013 бил на интензивна нега во болницата во Флорида , каде се лекувал од тешка форма на грип , за пред тоа да му биде извршена операција со двоен бајпас на срцето , јавуваат американсктие медиуми .

Рејнолдс во седумдесетите важел за секс симбол и пет години едно подруго бил број 1 актер кој ги полни кино салите. Во 1997 година бил номиниран за Оскар за споредна машка улога во филмот ,,Буги најтс” .

Публиката го памети по улогата во филмот ,,Смоки и бандитот” од 1974 година.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести