За прв пат по десет години , поранешната членка на групата Спајс Грлс , настапи со својата модна колекција на ,,Неделата на модата” во Лондон.

View this post on Instagram

Amazing show mum love you so much @victoriabeckham ❤️

A post shared by ROMEO (@romeobeckham) on

Таа имаше поддршка од целото семејство , од сопругот Дејвид и од четирите деца , кои ја дочекаа Викторија на крајот на претставувањето на најновите модели од нејзината колекција пролет/лето 2019.Ревијата ја отвори 47 годишната манекенка Стела Тенант , облечена во бели панталони , со свилена блуза и сребрени чевли. Викотрија вели дека сакала да претстави модели за зрели жени , како и за девојчиња.

Моделите на Викторија Бекам ги носат и членовите на британското кралско семејство.