MKDNews.com

Изгаснат пожарот во приемното одделение на затворот ,,Идризово“

Изгаснат пожарот во приемното одделение на затворот ,,Идризово“
септември 25
18:51 2018

Пожарот во приемното одделение на затворот Идризово попладнево е изгаснат.

Во гаснење на пожарот е интервенирано со 12 пожарникари и со пет возила.

 

Во пожарот, кој во полицијата бил пријавен околу 14:00 часот, беше зафатена кровната конструкција, потврди директорот на Управата за извршување санкции Јовица Стојановиќ.

Повредени лица нема, а според првичните информации причина за пожарот е застарената електрична инсталација.

Лицата од приемното одделение во моментот на пожарот биле префрлени во други простории.

 

Пожар во затворот во Идризово

 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар