MKDNews.com

Фијаско на кампањата: Никој не дојде на дебатата за референдумот на Антички театар во Охрид

Фијаско на кампањата: Никој не дојде на дебатата за референдумот на Антички театар во Охрид
септември 14
16:18 2018

Вистинска брука пред министерот за Европа при германското МНР, Михаел Рот, пишува Охрид1.

На Антилки Театар во Охрид во моментов како дел од кампњата за референдумот тече дебата на која присуствува минситерот за надворешни работи Никола Димитров, Градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски, Јани Макрадули, како и германскиот министер за Европа Михаел Рот.

Античкиот театар е празен, а во публиката седат вработени во општинската админситрација кои стојат и глумат публика.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести