MKDNews.com

Трагедија: Малолетник починал на улица во Охрид

Трагедија: Малолетник починал на улица во Охрид
август 02
16:24 2018

Малолетник синоќа околу 23.30 часот бил донесен починат во Општата болница во Охрид.

– Според насоки на Јавниот обвинител, преземени се мерки при што е утврдено дека се работи за малолетно лице од Охрид на возраст од 17 години кое претходно се движело по улицата „Марко Цепенков“ со уште неколку негови другари. Во еден момент тој паднал на улица, а потоа бил пренесен во Општата болница Охрид, каде лекар констатирал смрт, соопшти МВР.

По наредба на Јавен обвинител, врз телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.

 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести