MKDNews.com

Михаел Шумахер ќе продолжи со закрепнување во Шпанија

Михаел Шумахер ќе продолжи со закрепнување во Шпанија
август 15
16:24 2018

Седумкратниот светски шампион во Формула 1 Михаел Шумахер ќе продолжи со закрепнувањето во Шпанија.

Како што објави „Ле Фигаро“, германскиот спортист ќе биде пренесен од својата вила во Швајцарија до Мајорка – каде што неговата сопруга Корин купи куќа што претходно му припаѓаше на претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез.

Семејството на Шумахер верува дека во Мајорка, прославениот спортист ќе има подобри услови за закрепнување.

За потсетување, Шумахер во 2013 година, при пад на скијање доби сериозна повреда на главата.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести