MKDNews.com

Лука Модриќ најдобар играч за врска во Европа

Лука Модриќ најдобар играч за врска во Европа
август 30
19:10 2018

Како и што се очекуваше на ждрепката во Лигата на шампионите наградите за најдобри во минатата сезона ги собираат фудбалерите на актуелниот освојувач Реал Мадрид.

Кејлор Навас прво беше избран за најдобар голман во Европа, потоа капитенот на „кралевите“, Серхио Рамос ја однесе наградата за најдобар дефанзивец, па дојде редот за најдобар играч за врска.

Тука немаше никакви дилеми, наградата за најдобар играч од средниот ред ја однесе Лука Модриќ.

Ќе потсетиме, Хрватот на Мундијалот беше избран и за најдобар играч на турнирот, покрај тоа е во конкуренција и за најдобар играч во Европа заедно со Мохамед Салах и Кристиано Роналдо.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести