MKDNews.com

Татко и четири ќерки загинаа во сообраќајка , нема казна за возачот кој удрил во нив

Татко и четири ќерки загинаа во сообраќајка , нема казна за возачот кој удрил во нив
јули 11
06:38 2018

Брајан Керн се враќал од продолжен виденд кога пик ап возило, кое возело во спротивен правец на автопат , директно удрило во комбе во кое биле татко и неговите четири ќерки. Потоа пик апот се одбил и удрил директно во автомобилот на Керн . Од силината на ударот , неговиот автомобил неколку пати се превртел , но за среќа тој преживеал . Но , таткото , морнаричкиот капетан Одри Тринидад и неговите четири черки на возраст од 13 до 20 години , останале на место мртви. И тие се враќале од викенд во Вирџинија Бич.

Несреќата се случила во близина на местото Таунсенд во областа Делавер, Тексас. ,,Се сеќавам само на пукањето на стакло. Потоа ми рекоа дека сум се превртел неколку пати , но нес есеќавам Кога ги отворив очите видов дека местото изгледа како воена зона. “ , вели повредениот Керн.

Несреќата ја предизвикал 44 годишниот Алвин Хабард , кој од непознати причини возел во спротивен правец. Тој и неговиот сопатник во пик апот поминале со мали повреди и против него не е покренато обвинение , иако полицијата најавува истрага.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар