MKDNews.com

Почина Никола Саздовски, коj пред 10 дена беше крвнички претепан во Автокоманда

Почина Никола Саздовски,  коj пред 10 дена беше крвнички претепан во Автокоманда
јули 09
18:58 2018

Почина 21- годишното момче Никола Саздовски кое минатата недела беше крвнички претепано на автобуската постојка на булевар „Александар Македонски“ во Автокоманда.

Младото момче неколку дена беше во кома на КАРИЛ во клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

Настанот се случил на 29.06.2018 година околу 17.30 часот кога Саздовски бил нападнат од Б.Б.(20), С.Д.(21) и Ј.Љ.(19), сите од Скопје.

По преземени мерки, од страна на полициски службеници, прво и второпријавениот се лишени од слобода и одредена им е мерка притвор.

Пријателите на младото момче веќе се збогуваат од него на социјалните мрежи.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар