MKDNews.com

ОхридСкај: Боки 13-ка барал по 200.000 евра од бизнисмени за да се рекламираат на неговата 1ТВ!

ОхридСкај: Боки 13-ка барал по 200.000 евра од бизнисмени за да се рекламираат на неговата 1ТВ!
јули 29
11:14 2018

Боки 13-ка, сопственик на новоформираната 1ТВ, барал од бизнисмени и по 200.000 евра за реклама на неговата 1Тв, пишува Охридскај.

Според пишувањата на порталот, Боки13-ка кој е во перманентно друштво со одредени парламентарци од владеечкото мнозинство, а како најверен другар се истакнува Генсекот на СДСМ Кирацоски, од одредени бизнисмени барал да се рекламираат на неговата 1ТВ, при тоа користејќи ги како контакт со бизнисмените пдредени политички моќници. На средбите Боки 13-ка им барал и по 200.000 евра за реклама на неговата 1ТВ?

Кај поедини бизнисмени ваквиот однос предизвикал револт, додека Боки 13-ка бил до таа мера арогантен, што се повикувал на одредени авторитети од власта, но и повикувајќи се на тоа дека добро бил упатен колку бизнисмените од нивните бизниси заработувале?!

Доколку Боки 13-ка и одредени парламентарци се на мнение дека можат да тепаат рекет од бизнисмените, тогаш и Боки 13-ка, а посебно, уште повеќе пратеничињата од власта, ќе мора да се подразмислат што прават, зошто ова е класичен рекет систем, кој го применуваше некоја мината злосторничка власт.

Посебно, нека се подразмислат преставниците во законодавниот дом кој се секојдневни партнери на Боки 13-ка, ваквата аватнура скапо ќе ве чини…..,а она колку Боки 13-ка е Масон на Француска ложа, можеби доколку после 1 милион години доживее реинкарнација!, од секој… не бидува Масон, стои во текстот објавен на ОхридСкај.мк

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар