MKDNews.com

Хрват во навивачки жар го фрли каучот низ прозорец (видео)

Хрват во навивачки жар го фрли каучот низ прозорец (видео)
јули 09
07:14 2018

Хрватите навиваа на многу места и начини , но еден од нив е хит на социјалните мрежи.

Натпреварот во кој Хрватска на пенали го победи домаќиниот Русија на Светското фудбалско првенство ги фрли во транс худбалските фанови и во двете земји.

На социјалните мрежи сепак најпопуларен е неименуван маж од Хрватска , кој во жарот на навивањето го фрла каучот од прозорецот и продолжува да скока по собата од радост .

Видеото има само на фејсбук над половина милион прегледи за само неколку часа.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести