MKDNews.com

Четворица се повредени во трката со бикови во Памплона

Четворица се повредени во трката со бикови во Памплона
јули 10
07:19 2018

Четири лица завршија во болница поради повреди добиени за време на денешната традиционална трка со бикови во Памплона, позната како Фестивал Сан Фермин.

Портпаролот на болницата  Томас Белзунегви изјави дека две лица имаат повреди на главата, додека двајца имаат модрици по телото.

Во Памплона, во шпанската покраина Навари, денеска се одржува третиот ден од фестивалот Сан Фремин, а одржана е трка со бикови од ранчот „Себада гаго“, кои се познати по својот остар темперамент.

Денешната трка траела само две минути и 33 секунди.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар