MKDNews.com

Без поддршка на ВМРО ДПМНЕ со 68 гласови распишан референдум на 30 септември

Без поддршка на ВМРО ДПМНЕ со 68 гласови  распишан референдум  на 30 септември
јули 30
17:15 2018

„Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на договорот меѓу Република Македонија и Република Грција“.

Ова е прашањето кое ќе се најде на гласачките ливчиња на референдумот распишан за 30 септември.

Така одлучија мнозинството пратеници , без поддршка на ВМРО ДПМНЕ.

Одлуката за распишување референдум е усвоена со 68 гласови ЗА, нема воздржани, ниту против.

При утврдување на дневниот ред и неговото прифаќање , беа прочитани имињата на 69 пратеници кои ја поднесоа предлог одлуката за распишување на референдумот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар