MKDNews.com

Белгија го совлада Бразил за учество во полуфиналето на СП

Белгија го совлада Бразил за учество во полуфиналето на СП
јули 07
07:43 2018

Репрезентацијата на Белгија славеше против селекцијата на Бразил со резултат 2:1 и така се пласираше во полуфиналето на Светското првенство во Русија.

Белгија поведево  13. минута откако Чадли центрираше , а Фернандињо си постигна автогол со глава.

Веќе во 32. минута Белгија зголеми на 2:0. Потоа очекувано Бразил ја презеде иницијативата, но до гол за намалување сигнаа релативно доцна. Во 76. минута Ренат Аугусто со глава го совлада Куртоа.

Во полуфиналето Белгија ќе игра против Франција.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар