MKDNews.com

Вистинско чудо на природата! Една мачка, а две лица!(фото)

Вистинско чудо на природата! Една мачка, а две лица!(фото)
јуни 13
07:09 2018

Природата прилично се заиграла кога станува збор за мачката по име Венус, но токму благодарение на невообичаениот изглед станала позната ширум планетата.

На лицето на мачката Венус природата „нацртала“ геометриски правилна линија која нејзината глава ја дели на две идентични половини, само едната е црна, а другата во жолта боја. Милион следбеници на Фејсбук и Инстгарам ги обожуваат нејзините фотографии,  Венус со текот на времето станала и посветен хуманитарец, пишува Пет магазин.

Во еден момент нејзината сопственичка Кристина увидела колкаво внимание привлекла нејзината миленичка, па се вклучила во општествено одговорни кампањи. Нејзината мачка така станала главен промотор на проектот „Фати – стерилизирај – врати “, кој се однесува на уличните мачки.

И Венус била улична мачка се додека Кристина не ја вдомила во 2009 година.

#tbt

A post shared by Venus the Two Face Cat (@venustwofacecat) on

 

[ot-video]

#tbt

A post shared by Venus the Two Face Cat (@venustwofacecat) on

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар