MKDNews.com

Роби Вилијамс евакуиран од хотел во Лондон (видео)

Роби Вилијамс евакуиран од хотел во Лондон (видео)
јуни 08
07:46 2018

Вкупно 36 гости и 250 лица се евакуирани откако избувна пожар во „Mandarin Oriental“ хотелот со 5 ѕвезди во Лондон. Меѓу нив се познатиот пејач Роби Вилијамс и неговата сопруга Ида Филд.

За време на евакуацијата, тие се снимени од неколку фанови.

Вилијамс престојувал во хотелот пред да учествува на хуманитарен фудбалски натпревар организиран од УНИЦЕФ.

За среќа, нема настрадани од несреќата, а причините за пожарот се уште не се утврдени.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар