MKDNews.com

По 20 години се гаси Јаху месинџер

По 20 години се гаси Јаху месинџер
јуни 08
21:37 2018

По 20 години постоење Јаху месинџер ќе биде изгасен на 17 јули, потврдуваат од Јаху компанијата.

Компанијата не објаснила зошто го гаси „месинџерот“, но во писменото соопштение за медиуми наведува дека секогаш е во потрага за возбудливи и нови начини за комуникација кои ќе ги понуди на корисниците.

Јаху месинџер беше еден од првите начини на интернет комуникација преку кој корисниците можеа да разменуваат кратки пораки.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар