MKDNews.com

Црешите намалуваат болка, висок притисок и лекуваат артритис

Црешите намалуваат болка, висок притисок и лекуваат артритис
јуни 22
07:15 2018

Ако имате болка од артритис обидете се да јадете цреши наместо да земате апчиња за болки.

Благодарение на високото ниво на растителни влакна, го подобруваат дигестивниот систем и го намалуваат холестеролот. 

Еден од најголемите придонеси од црешите се нивните анти – воспалителни својства.

Ова е одлично за оние кои трчаат и атлетичарите, кои имаат болки после тренинг, како и оние кои се болни од артритис.

Ако ги имате овие болки, пијте сок од цреша неколку пати во денот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар