MKDNews.com

Вулкан еруптираше во градина на човек (видео)

Вулкан еруптираше во градина на човек (видео)
мај 10
20:20 2018

Животот на Leilani Estates, му донесе опасна возбуда на Кит Брок, којшто беше сведок на црвена топла и многу опасна лава која се прелеа во неговата градина.

Хавајскиот жител отишол до неговиот дом за да собере некои работи, а кога дошол таму “лице в лице“ се соочил со чудо.

Брок изјави: „Звукот беше страшен, како 100 товарни возови. Земјата се тресеше нагоре и надолу, беше тешко да ја држам камерата.”

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар