MKDNews.com

ВМРО-ДПМНЕ најави голем народен протест на 2 јуни пред Владата

ВМРО-ДПМНЕ најави голем народен протест на 2 јуни пред Владата
мај 15
23:07 2018

ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница на Централниот комитет одлучи датумот за големиот народен протест да биде 2 јуни пред Владата, информираат извори од партијата.

Протестот неодамна го најави лидерот на партијата Христијан Мицкоски, а денеска генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев, одговарајќи на новинарско прашање, соопшти дека денеска ќе се знае и точниот датум.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар