MKDNews.com

Синот на Тони Михајловски награден во Зеница

Синот на Тони Михајловски награден во Зеница
мај 15
22:53 2018

Младиот македонски актер, Александар Михајловски, е награден на Фестивалот во Зеница, што се одржува по 17 пат.

Тој од БиХ зминува со наградата за најдобро актерско остварување кај младите глумци, за неговата игра во претставата „Ничија земја“ која е дел од репертоарот на Македонскиот народен театар.

Александар Михајловски е син на познатиот македонски актер, Тони Михајловски.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар