MKDNews.com

Нападнати фудбалерите на Спортинг, нашиот Ристовски едвај излекол жива глава

Нападнати фудбалерите на Спортинг, нашиот Ристовски едвај излекол жива глава
мај 15
22:43 2018

Вистински хаос се случи по денешниот натпревар во кој Спортинг Лисабон не успеа да издвојува победа и пласманот во Лигата на шампиони му по подари на неговиот градски ривал Бенфика.

Со ова не можеа да се помират навивачите и настана вистински хаос, фудбалерите едвај спасија жива глава, а според пишувањата на медиумите нашинецот Стефан Ристовски е во добра состојба.

Бројката од стотина хулигани ги нападнале фудбалерите, а некои ѕавршиле дури и со скршени глави.

Извор: СпортМ

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар